تشخیص از دست رفته – این داستان من است ، می تواند زندگی شما را نجات دهد

داستان من دیر یک شب در دسامبر 2008 آغاز می شود. من تازه از سفری طولانی و فوق العاده به بوتان ، نپال و هند به خانه آمده بودم و در میانه مهاجرت با مردی بودم که دو تابستان با او آشنا شده بودم و عاشقش شده بودم. قبل از. هر دوی ما از سلامت کامل برخورداریم ، به طور منظم ورزش می کنیم و رژیم غذایی خود را در سمت روشن نگه می داریم. اما این شب ما به یک رستوران شیک رفته بودیم. ما در روحیه بالایی قرار داشتیم و برای جشن تولد 70 و 75 سالگی خود به عنوان یک مهمانی بزرگ در ماه فوریه برنامه ریزی کردیم. چند ساعت بعد از اینکه من خوابیده بودم ، گرفتگی شدید در سمت چپ پایین من را بیدار کرد. شکمم باد کرده بود. معده ام مثل سنگ سفت شده بود. من نمی توانستم دراز بکشم بنابراین ایستادم. بلافاصله از شدت درد خم شدم. با احساس بسیار ضعیف ، من خودم را با پشتی صندلی اتاق خواب تکیه دادم. نشستن یا دراز کشیدن احساس بدتری داشت. آن شب ، من در اطراف و اطراف اتاق نشیمن قدم می زدم و می پرسیدم چه چیزی اشتباه است و چه باید بکنم. من سالها از ناراحتی گوارشی رنج می بردم اما هرگز چنین چیزی را تجربه نکردم. منطقی بود که باور کنم من در هند یک اشکال برداشته ام. همینطور که راه می رفتم GasX گرفتم. حدود ده دقیقه بعد ، احساس بهتری داشتم و توانستم دوباره بخوابم. من فکر می کردم این پایان کار است اما این فقط یک آغاز بود.

من یک روانشناس هستم که می شنوم بسیاری از مشتریان ناراحتی های گوارشی را توصیف می کنند ، به ویژه پس از صرف غذا در رستوران. من به بسیاری از زنان گوش داده ام که پیاده روهای شبانه مشابهی را توصیف می کنند که در آن تنها کاری که می توانستند انجام دهند این بود که منتظر بمانند تا درد دستگاه گوارش کاهش یابد. یک زن به من گفت مادرش سالهاست که دچار حملات شده است و تمام داروهای خانگی و نسخه های پزشکی موجود در کتاب را بدون تسکین پایدار امتحان کرده است. متداول است که افراد می گویند از درد به قدری ترسیده اند که فکر می کنند دچار دکتر متخصص قلب در مشهد  حمله قلبی شده اند. آنها به اورژانس مراجعه می کنند ، ساعت ها روی گارنی دراز می کشند و با تشخیص سوء هاضمه به خانه می آیند. با این حال ، از آنجا که درد شدید بود ، روز بعد با پزشک داخلی خود تماس گرفتم و چند روز بعد قرار ملاقات گذاشتم. او مرا برای اسکن کبد ، کلیه ها ، کیسه صفرا و مری من فرستاد ، در مطب خود نوار قلب انجام داد و Prevacid را برای سوء هاضمه تجویز کرد. همه آزمایشات عادی شد.

اما هیچ چیز عادی نبود. من هر چند شب یکبار ناراحتی شدید گوارشی و اسپاسم دردناک داشتم. من به امید درک بهتر علائمم در اینترنت جستجو کردم. مدام با GERD (بیماری رفلاکس معده) و IBS (سندرم روده تحریک پذیر) روبرو می شدم. در هر جستجویی بسیاری از علائم من توصیف شد ، اما اشاره کمی به فشار ناشی از گاز یا درد من شد. من یک متخصص تغذیه را دیدم که مطمئن بود کیسه صفرا کار نمی کند. توصیه های رژیم غذایی او جواب نداد ، اما او آگاهی من را از اهمیت رژیم افزایش داد. به طور خاص ، من آموختم که کربوهیدراتها گاز تولید می کنند و پرخوری در هر وعده غذایی خاص باعث ایجاد فشار اضافی بر معده می شود. رژیم کم کربوهیدرات را شروع کردم و وعده های غذایی مکرر کوچک خوردم. من همچنین بعد از ساعت شش بعد از ظهر از خوردن هر چیزی صرف نظر کردم. حتی اگر عادت من به الکل شامل کمی بیشتر از یک لیوان شراب به همراه شام ​​بود ، من مشروبات الکلی را ترک کردم. به نظر می رسید یک لیوان شراب اسپاسم ایجاد می کند. همینطور با فنجان قهوه صبحگاهی من. انجام این اقدامات باعث شد که من هر چند وقت یکبار این قسمت های درد شدید را تجربه کنم ، اما هنگامی که غلت می زنید ، بر شدت آن تأثیر نمی گذارد. اصلاح عادات غذایی من قطعاً کمک کرد اما مشکل را حل نکرد.